O pasado 10 de abril celebramos a Gala de entrega de premios da XIX edición dos Mestre Mateo no Teatro Colón da Coruña. Na Academia decidimos apostar pola celebración de eventos culturais presenciais, na nosa defensa da cultura segura. 

A edición máis seguida da nosa historia, con proxeccións presenciais, actividades en streaming e unha gala que obtivo un 11,3% de audiencia na súa franxa horaria e un incremento do 23% dos impactos en redes, non tería sido posible sen o apoio incondicional das nosas asociadas e asociados, das institucións e entidades patrocinadoras e colaboradoras e sen o traballo incansábel das case 150 persoas que conformaron o equipo técnico e artístico. 

Grazas ao Concello de Coruña, Deputación da Coruña, Televisión de Galicia, e Xunta de Galicia a través da AGADIC-Xacobeo21. Tamén a Cega Audiovisuales, Cafés Candelas, Deleite, Gadis, Paco & Lola, Aisge, Trevisani, Galicia Calidade, Javier Quintela Atelier, Uxía Vaello e Pombo Decoración. 

Gala XIX Mestre Mateo
Produción Executiva: Álvaro Pérez Becerra, Ana Míguez, Carmen Méndez, Miguel Mariño, Óscar Cruz e Sonia Méndez
Dirección: Tito Asorey
Guión: Manuel Cortés
Presentadora: Lucía Veiga
Música en Directo: De Vacas (Faia Díaz, Inés Salvado, Paula Romero e Guillermo Fernández)
Entregadoras e entregadores de premios: Bárbara Grandío, Diego Viaño, Esther Estévez, Iria Sobrado, María Mera, Luis Iglesia, Marta Larralde, Miguel de Lira, Pilar García Rego, Susana López, Susana Sampedro e Xosé Barato
Coa participación de: David Perdomo, James Rhodes, Javier Veiga, Luis Zahera, Martiño Rivas, Miryam Gallego e Xosé A. Touriñán.
Dirección de Produción: Eva Alonso
Dirección de Arte: Ángel Amaro
Deseño Gráfico e Contidos pantalla: Isabel Vila
Vestiario: Javier Quintela e Uxía Vaello
Maquillaxe e Perruquería: Fani Mosqueira, Fuchica na Testa, Lola Naveira e Nerea Sánchez
1º Axudante de dirección: Patricia Alonso
2º Axudante de dirección: María Parga
Axudante de Produción: Andrea Pena
Auxiliar de Produción: Cristina Basanta
Comunicación: Miriam Rodríguez Debasa, Saúl Rivas e Alicia Alonso
Foto Fixa: Aigi Boga, David Portela e María Meseguer.
Montaxe: Omar Rabuñal
Gravación e edición sketch: Alicia Alonso 
Voz en off: Manuela Varela e Paco Lodeiro
Aftermovie: Iria Ferreirós e Martín Gutiérrez
Protocolo: Trevisani
Deseño gráfico: Lucía Lago e Alba Varela (Oh My Word!)
Deseño trofeo: Laura Blanco  
Notaría: Andrés A. Sexto Presas
Gabinete xurídico: Miguel Lorenzo e Rosa Loureiro
Meritoriaxe EIS da Coruña: Ana Bóveda, Irene García, Ana María Vera, Patricia Marcote, Candela Montero, Lucía Bestilleiro, Alejandro Grijó, Alén García, Tamara Vidal, Cristian León
Agradecementos: Paco Rodríguez

Programa O Recibidor dos Mestre
Presentadora: Marta Doviro 
Guión e dirección: Xosé Antón Moure
Realización: Sergio Rivas
Xefe Técnico: César Seijas
Cámaras: Luis Longueira e Omar Rabuñal

César Seijas e Luis Longueira.

Equipo Cega Audiovisuales
Xerente: Enrique Fernández
Xefe de produción: Sergio Álvarez e María Varela 
Xefe técnico de vídeo: Adrián Álvarez
Técnicos de vídeo: Eduardo Vidal e Javier Quintela 
Xefe de son: Javier Rodríguez 
Técnico de son: Jorge Pacio 
Técnico de son de RF: Angel Díaz e David López
Xefe de Iluminación: Héctor Naveira
Técnico de iluminación: Gabriel Alvarado
Auxiliar de montaxe: Antonio Teijelo, Gumersindo Meijon, Antonio Otero e Juan José Lopez
Responsable de RRHH: Carlos Platas
Responsable de PRL: Jose Garrido

Eduardo Vidal, Adrián Álvarez e Isabel Vila no control de realización de pantallas

Equipo Televisión de Galicia
Realización José Luis Piñeiro, Andrea Gasamans 
Axudante Realización: Ana Lens, Joaquin Varela e Juliana González 
Produción: Hilario Pino 
Iluminador: José Carlos Lojo
Técnico de iluminación: Benito Lamas 
Control de Cámaras: Manuel Angel Fernández
Cámara de Primeira: Benedicto Bascoy, Francisco Javier Martínez, Iván Castro, José Carlos Abal, Roberto Pérez
Operadores de Cámara: José Luis Álvarez, Carlos Juanatey 
Técnico de Son: Antonio Guitiérrez, Alfonso Sánchez
Grafismo:  Roi García 
Vídeos: Pablo Landazábal
Maquillaxe: María Orgelia Lorenzo, Isabel Mariño 
Explotación: Francisco Paredes, Alejandro Rodriguez 
Especialista de Montaxe: Alberto Gerpe, Montserrat Maneiro, Manuel Ángel Mayor, Miguel Porto, Benjamín Regueiro, Javier José Romo, Miguel Ángel Sixto, Mario Toande 
Conductor: Manuel Freire

Alfonso Sánchez e Antonio Guitiérrez no control de son da Unidade Móbil da TVG

Equipo Teatro Colón A Coruña
Dirección: Bettina Kohlhaas
Xefe Técnico: ​Iván Rodríguez 
Técnico iluminación: Maiko Varela 
Tremoista: Gustavo Díaz 
Xefe de Sala: Ignacio Debén 

Persoal de Sala: Ana Rodríguez, Barbara Viadas, Beatriz de Andrés, Beatriz Muñiz, Mateo Saco e Yael González, 

Reunión previa á chegada dos convidados ao Teatro Colón do persoal de sala e protocolo

A Xunta directiva da Academia Galega do Audiovisual está integrada por Ana Míguez, Pepe Coira, Álvaro Pérez Becerra, Saamira Ganay, Carmen Méndez, Isabel Naveira, Susana Veira, Óscar Cruz, Sonia Méndez e Xavi Font

A oficina técnica da Academia está dirixida por Miguel Mariño, Marisela Lens é a xerente, Miriam Rodríguez Debasa encárgase de comunicación e proxectos e Saúl Rivas da comunicación e administración.

Aquí podedes consultar a publicación #Detrasdosmestre que puxemos a disposición do público asistente, para a súa descarga a través de código QR. Nela poderedes descubrir entrevistas e outras curiosidades sobre o que hai detrás dos Mestre Mateo

E nesta ligazón podedes ver o álbum coas fotos das persoas que traballaron na Gala.

Fátima Pego e Xosé Antón Moure diante do photocall dos premios