A continuación vos indicamos o programa das XIII Xornadas “Mostra de Curtametraxes” Ateneo Ferrolán, que terán lugar na vila coruñesa o 19, 19 e 20 de decembro.

Mércores, 18 de decembro 19.30h SESIÓN APERTURA (duración sesión: 2h08m)

         

19.30h ANIMACIÓN (duración sesión 1h01m)

        Cousa de meigas, de Iván Fernández 8′

        Sr. Barrientos, de Kike Florido 5′

        Eideann, de Álvaro Granados 5′

        Gneisenau, de Antonio Meliveo 9′

        El ruido del mundo, de Coke Riobóo 13′

        Internal love, de  José Esteban Alenda e César Esteban Alenda 6′

        Candy Hearts, de Joan Martín Giménez 15′

 

20.30 h. «RELACIÓNS» (duración sesión: 1h07m)

        Penalti, de Oliver Cuervo y José Ramón Sanz 4′

        Mensaje post-itivo, de Alfredo Alegría 6′

        La producción, de Nuria Machado Siemens e Germán Pérez Tavío 4′

        Wade in the water, de Stefano Ridolfi 12′

        Rutina, de Ana Ortiz 13′

        Mano a mano, de Ignacio Tatay 8′

        El hermoso perfil del hombre cobarde en su único acto de valentía, de Giovanna Torres Arteche 20′

 

 

Xoves, 19 de decembro 19.30h SESIÓN DRAMA/THRILLER/GORE (duración sesión: 2h01m)

        La gallina, de Manel Raga 18′

        Reveal, de Ignacio Estaregui 14′

        El paraguas de colores, de Edu Cardoso 8′

        Lluvia, de Javier Arellano e Ignacio Martín Lerma 18′

        Walkie Talkie, de Rubén Pérez 16′

        KOAN, de Omar Rabuñal Varela e Daniel Viqueira 15′

        Mr. Bear, de Andrés Rosende 14′

        La carne cruda, de Samuel Lema 18′

 

Venres, 20 de decembro 19.30h SESIÓN CLAUSURA (duración sesión: 1h59m)

        España is different, de Salvador Guerra 4′

        Libre directo, de Bernabé Rico 14′

        Chorima, de José Antonio Jiménez 7′

        Formen fila, de Raúl Mancilla 8′

        Nebra, de Marisa Otero 13′

        Freud & Co, de Xabier Marqués Solla 8′

        O Regato, de José Antonio Jiménez 8′

        Adri, de Estíbaliz Urresola Solaguren 16′

        Latitud, de Adrián Navas Santo-Tomás 16′

        La máquina de los rusos, de Octavio Guerra 10′

        Abstenerse agencias, de Gaizka Urresti 15′