A continuación vos indicamos o programa das XIII Xornadas “Mostra de Curtametraxes” Ateneo Ferrolán, que terán lugar na vila coruñesa o 19, 19 e 20 de decembro.

Mércores, 18 de decembro 19.30h SESIÓN APERTURA (duración sesión: 2h08m)

         

19.30h ANIMACIÓN (duración sesión 1h01m)

-        Cousa de meigas, de Iván Fernández 8′

-        Sr. Barrientos, de Kike Florido 5′

-        Eideann, de Álvaro Granados 5′

-        Gneisenau, de Antonio Meliveo 9′

-        El ruido del mundo, de Coke Riobóo 13′

-        Internal love, de  José Esteban Alenda e César Esteban Alenda 6′

-        Candy Hearts, de Joan Martín Giménez 15′

 

20.30 h. «RELACIÓNS» (duración sesión: 1h07m)

-        Penalti, de Oliver Cuervo y José Ramón Sanz 4′

-        Mensaje post-itivo, de Alfredo Alegría 6′

-        La producción, de Nuria Machado Siemens e Germán Pérez Tavío 4′

-        Wade in the water, de Stefano Ridolfi 12′

-        Rutina, de Ana Ortiz 13′

-        Mano a mano, de Ignacio Tatay 8′

-        El hermoso perfil del hombre cobarde en su único acto de valentía, de Giovanna Torres Arteche 20′

 

 

Xoves, 19 de decembro 19.30h SESIÓN DRAMA/THRILLER/GORE (duración sesión: 2h01m)

-        La gallina, de Manel Raga 18′

-        Reveal, de Ignacio Estaregui 14′

-        El paraguas de colores, de Edu Cardoso 8′

-        Lluvia, de Javier Arellano e Ignacio Martín Lerma 18′

-        Walkie Talkie, de Rubén Pérez 16′

-        KOAN, de Omar Rabuñal Varela e Daniel Viqueira 15′

-        Mr. Bear, de Andrés Rosende 14′

-        La carne cruda, de Samuel Lema 18′

 

Venres, 20 de decembro 19.30h SESIÓN CLAUSURA (duración sesión: 1h59m)

-        España is different, de Salvador Guerra 4′

-        Libre directo, de Bernabé Rico 14′

-        Chorima, de José Antonio Jiménez 7′

-        Formen fila, de Raúl Mancilla 8′

-        Nebra, de Marisa Otero 13′

-        Freud & Co, de Xabier Marqués Solla 8′

-        O Regato, de José Antonio Jiménez 8′

-        Adri, de Estíbaliz Urresola Solaguren 16′

-        Latitud, de Adrián Navas Santo-Tomás 16′

-        La máquina de los rusos, de Octavio Guerra 10′

-        Abstenerse agencias, de Gaizka Urresti 15′