A Academia das Ciencias e as Artes de Televisión entregou onte, martes 10 de xuño no Gran Casino de Aranjuez (Madrid) os premios Iris que distinguen o traballo dos profesionais do medio durante 2013.

 

Parabéns a tódolos premiados!

 

- Mellor programa de actualidade:

“Espejo Público” (Antena 3 TV)

- Mellor programa de entretenemento:

“El Intermedio” (laSexta)

- Mellor ficción:

“El tiempo entre costuras” (Antena 3 TV)

- Mellor programa documental:

“Salvados: Los Olvidados (Metro de Valencia)” (laSexta)

- Mellor presentador/a de informativos:

Matías Prats por “Noticias 2″ (Antena 3 TV)

- Mellor presentador de programas:

El Gran Wyoming por “El Intermedio” (laSexta)

- Mellor reporteiro/a:

Jordi Évole por “Salvados” (laSexta)

- Mellor actor:

Rodolfo Sancho por “Isabel” (La 1 de TVE)

- Mellor actriz:

Adriana Ugarte por “El tiempo entre costuras” (Antena 3 TV)

- Mellor guión:

“El Intermedio”. Lola Zambade, Sergio Sarriá Ruiz, Alberto González, Miguel Hernández, Eduardo García Eyo, Raúl Navarro, Diego Saucedo, Óscar Benítez, Luis Miguel Pérez, Manuel Gay, Raquel Haro, Irene Varela, Yaiza Nuevo, Olalla Granja, David Navas e Miguel Esteban (laSexta)

- Mellor dirección:

Ignacio Mercero, Iñaki Peñafiel e Norberto L. Amado por “El tiempo entre costuras” (A3TV)

- Mellor realización:

- Alex Miñana por “El Hormiguero 3.0″ (Antena 3 TV)

- Mellor produción:

Gregorio Quintana, Ángeles Caballero, Emilio Pina e Reyes Baltanás por “El tiempo entre costuras” (Antena 3 TV)

- Mellor direción de fotografía e iluminación:

Juan Molina Temboury por “El tiempo entre costuras” (Antena 3 TV)

- Mellor dirección de arte e escenografía:

Luis Vallés e Bina Daigeler por “El tiempo entre costuras” (Antena 3)

- Mellor maquillaxe, perruquería e caracterización:

Equipo de maquillaxe, perruquería e caracterización de “Tu cara me suena” (Antena 3)

- Mellor música para televisión:

César Benito por “El tiempo entre costuras” (Antena 3)

- Mellor autopromo e/ou imaxe corporativa:

Lo veo en ti (RTVE emisión multicanal)

- Mellor canal temático:

24 horas

- Premios ás televisións autonómicas:

“Polseres Vermelles” (TV3), “Oregón Televisión” (Aragón Televisión), Especial Informativo “Accidente Angrois” (Televisión de Galicia), “Primera Página” (Canal Extremadura), Juan y Medio por “Menuda Noche” e “La tarde aquí y ahora” (Canal Sur) e África Baeta por Teleberri 15:00h (ETB2). EFE