Segundo establecen as Bases dos Premios Mestre Mateo 03, son cinco as categorías que elixe o Xurado nomeado pola Academia Galega do Audiovisual, e que preside Manolo Gómez en calidade de Presidente da propia AGA. Os finalistas, que serán elixidos xunto cos das restantes 20 categorías elixidas polos socios da Academia, darasen cita xunto ós membros desta, na Festa dos Nominados que terá lugar en Santiago o vindeiro 4 de xuño. Posteriormente, haberá que esperar á Gala dos Premios Mestre Mateo 03 para coñecer quen son os gañadores desta nova edición dos Premios.
7/05/04

O XURADO DA ACADEMIA GALEGA DO AUDIOVISUAL ELIXÍU ÓS 4 NOMINADOS DAS 5 CATEGORÍAS QUE LLE CORRESPONDE

Todos eles daranse cita o 4 de Xuño na Festa dos Nominados

Segundo establecen as Bases dos Premios Mestre Mateo 03, son cinco as categorías que elixe o Xurado nomeado pola Academia Galega do Audiovisual, e que preside Manolo Gómez en calidade de Presidente da propia AGA. Os finalistas, que serán elixidos xunto cos das restantes 20 categorías elixidas polos socios da Academia, darasen cita xunto ós membros desta, na Festa dos Nominados que terá lugar en Santiago o vindeiro 4 de xuño. Posteriormente, haberá que esperar á Gala dos Premios Mestre Mateo 03 para coñecer quen son os gañadores desta nova edición dos Premios.

MELLOR PRODUCCIÓN DE PUBLICIDADE:
A Todas Horas Radio Galega Adivina Producciones S.L.
Estrella de Galicia – Voluntarios Continental Spot – Imaxe
Pesca, ollo coas tallas I.A.C.E. – Lúa Films
Gracias ó Voluntariado I.A.C.E. – Lúa Films

MELLOR DOCUMENTAL
Muxía, Política na Costa da Morte Zopilote S.L.
Terras de Merlín Faro T V –TVG
O que dis que din Voz Audiovisual S.A.
Pucho Boedo; un crooner na fin do mundo Voz Audiovisual S.A.

MELLOR MULTIMEDIA
AVG. O soportal do Audiovisual Consello da Cultura Galega
Caixa On Dygrafilms S.L:
European World Heritage Tres Deseos Animación S.L.
Marcovigo.com Interacción

MELLOR CURTAMETRAXE DE FICCIÓN
A Subela Proavis S.L.
O Derradeiro Grolo Servicios Audiovisuais Galegos SAGA TV
Lentura Plácido Baranda Valieras P.C.
Ansío EGACI

MELLOR CURTAMETRAXE DE ANIMACIÓN
El Señor de los Mosquis Dygra Films S.L.
A Xaguarana IACE S.L:- Lúa Films
Prestix Produccións do País de Nunca Máis-Fundación Paideia
Huevo Master en Creación e Comunicación

Todos eles daranse cita o 4 de Xuño na Festa dos Nominados

Segundo establecen as Bases dos Premios Mestre Mateo 03, son cinco as categorías que elixe o Xurado nomeado pola Academia Galega do Audiovisual, e que preside Manolo Gómez en calidade de Presidente da propia AGA. Os finalistas, que serán elixidos xunto cos das restantes 20 categorías elixidas polos socios da Academia, darasen cita xunto ós membros desta, na Festa dos Nominados que terá lugar en Santiago o vindeiro 4 de xuño. Posteriormente, haberá que esperar á Gala dos Premios Mestre Mateo 03 para coñecer quen son os gañadores desta nova edición dos Premios.

MELLOR PRODUCCIÓN DE PUBLICIDADE:
A Todas Horas Radio Galega: Adivina Producciones S.L.
Estrella de Galicia – Voluntarios Continental Spot – Imaxe
Pesca, ollo coas tallas I.A.C.E. – Lúa Films
Gracias ó Voluntariado I.A.C.E. – Lúa Films

MELLOR DOCUMENTAL
Muxía, Política na Costa da Morte Zopilote S.L.
Terras de Merlín Faro T V –TVG
O que dis que din Voz Audiovisual S.A.
Pucho Boedo; un crooner na fin do mundo Voz Audiovisual S.A.

MELLOR MULTIMEDIA
AVG. O soportal do Audiovisual Consello da Cultura Galega
Caixa On Dygrafilms S.L:
European World Heritage Tres Deseos Animación S.L.
Marcovigo.com Interacción

MELLOR CURTAMETRAXE DE FICCIÓN
A Subela Proavis S.L.
O Derradeiro Grolo Servicios Audiovisuais Galegos SAGA TV
Lentura Plácido Baranda Valieras P.C.
Ansío EGACI

MELLOR CURTAMETRAXE DE ANIMACIÓN
El Señor de los Mosquis Dygra Films S.L.
A Xaguarana IACE S.L:- Lúa Films
Prestix Produccións do País de Nunca
Máis Fundación Paideia
Huevo Master en Creación e Comunicación