A Academia del Cine de Ciencia Ficción, Fantasía e Terror, creada en 1972 por Donald A. Reed, deu a coñecer a lista de gañadores da 40 edición dos premios Saturn.

Los ganadores de los Premios Saturn son:

 

Mellor adaptación de Cómic
Iron  Man  3

Mellor película de ciencia ficción
Gravity

Mellor película de Fantasía
Her

Mellor película de terror  
The  Conjuring

Mellor película de acción/aventuras  
Fast & Furious 6

Mellor thriller
World  War  Z

Mellor Actor
– Robert  Downey,  Jr.  (Iron  Man 3)

Mellor Actriz
– Sandra  Bullock  (Gravity)

Mellor Actor de reparto
– Ben  Kingsley  (Iron Man 3)

Mellor Actriz de reparto
– Scarlett  Johansson  (Her)

Mellor interpretación xoven
– Chloe  Grace  Moretz  (Carrie)

Mellor Director
– Alfonso  Cuaron  (Gravity)

Mellor guión
– Spike  Jonze  (Her)

Mellor montaxe
– Alfonso  Cuaron,  Mark  Sanger  (Gravity)

Mellor Deseño de Produción
– Dan Hennah  (The  Hobbit: The Desolation of Smaug)

Mellor Banda Sonora
– Frank  Ilfman  (Big Bad Wolves)

Mellor Vestiario
– Trish  Summerville  (The Hunger Games: Catching Fire)

Mellor Maquillaxe
– Donald  Mowat  (Prisoners)

Mellores FX/Efectos Visuais
– Tim  Webber,  Chris  Lawrence,  David Shirk,  Neil  Corbould  (Gravity)

Mellor película independente
12  Years  a  Slave

Mellor película internacional
Big  Bad  Wolves

Mellor película de Animación
Frozen

Mellor serie de televisión
Hannibal
Revolution

Mellor serie sindicada de cable
The Walking Dead

Mellor serie limitada
Breaking Bad

Mellor serie adolescente  
Teen Wolf

Mellor actor en televisión
– Mads Mikkelsen  (Hannibal)

Mellor actriz en televisión
– Vera Farmiga  (Bates Motel)

Mellor actor de reparto en televisión
– Aaron Paul  (Breaking Bad)

Mellor actriz de reparto en televisión
– Melissa McBride  (The Walking Dead)

Mellor interpretación xoven en televisión
– Chandler  Riggs  (The Walking Dead)

Mellor estrela invitada en televisión
– Robert Forster (Breaking Bad)

Mellor lanzamento en DVD/BD
Big Ass Spider

Mellor lanzamento clásico en DVD/BD  
Halloween:  35th Anniversary  Edition

Mellor colección en DVD/BD
. Chucky: The Complete Collection

Mellor serie de tv en DVD/BD
Star Trek: The Next Generation, Season 3, 4, 5

PREMIOS HONORÍFICOS

Dan Curtis Legacy Award
– Bryan Fuller

Life Career Agard
– Malcolm McDowell

George Pal Memorial Award
– Greg Nicotero

Special Recognition Award
– Marc Cushman

 

Parabéns a tódolos gañadores.