A meirande parte das empresas Produtoras ou escolas que presentan candidaturas ós Premios Mestre Mateo 06, están emprazadas na provincia da Coruña: un 79 % delas. A de Pontevedra sitúase en segundo lugar, cun 15 %, e a moita distancia en nº de empresas están Lugo co 4 % e Ourense co 2 %, o que se corresponde coa implantación territorial da industria audiovisual galega. Estas cifras despréndense das candidaturas presentadas ós Premios Mestre Mateo 06 que organiza a Academia Galega do Audiovisual, e que trala xuntanza mantida esta fin de semana pola Comisión dos Premios, quedou fixada a listaxe de candidaturas a cada unha das 25 categorías que establecen as Bases que os rexen. COMEZAN AS VOTACIÓNS PARA ELIXIR ÓS NOMNADOS ÓS PREMIOS MESTRE MATEO 06 DA ACADEMIA GALEGA DO AUDIOVISUAL

Das Produtoras presentadas, un 79 % son da provincia da Coruña, o 15 % de Pontevedra, un 4 % de Lugo e o 2 % restante, de Ourense

A Coruña, 28 xaneiro 2007

A meirande parte das empresas Produtoras ou escolas que presentan candidaturas ós Premios Mestre Mateo 06, están emprazadas na provincia da Coruña: un 79 % delas. A de Pontevedra sitúase en segundo lugar, cun 15 %, e a moita distancia en nº de empresas están Lugo co 4 % e Ourense co 2 %, o que se corresponde coa implantación territorial da industria audiovisual galega. Estas cifras despréndense das candidaturas presentadas ós Premios Mestre Mateo 06 que organiza a Academia Galega do Audiovisual, e que trala xuntanza mantida esta fin de semana pola Comisión dos Premios, quedou fixada a listaxe de candidaturas a cada unha das 25 categorías que establecen as Bases que os rexen. Lembrar que este ano, presentáronse un 55% de empresas máis que na convocatoria do ano pasado, e un 26 % máis o número de producións presentadas respecto do mesmo ano.

Queda pois aberto o prazo de votacións para @s soci@s da A.G.A., que terán que elixir en cada categoría 4 traballos ou profesioanis –segundo sexa a definición da categoría- e que serán os Nominados ós Premios. Nunha segunda rolda de votacións, elixirán @s académic@s ós gañadores en cada unha delas, proceso todo el que se fai ante Notario. Os resultados finais, ós gañadores, coñecerémolos na Gala dos Premios Mestre Mateo 06 que se celebrará na Primavera, e sobre a que xa está a traballar a Xunta Directiva da Academia, da que é presidenta a actriz María Bouzas.

Este ano, por vez primeira na A.G.A., creouse unha Comisión para velar polo cumprimento das Bases por parte de tódalas empresas que enviaron as súas candidaturas. Esta Comisión estivo composta por: Montse Besada en representación do sector da produción; Ana Monteagudo por Dirección; Rivadulla Corcón polos Guionistas, Xosé Luís Bernal (Farruco) pol@s intérpretes; Ignacio Pardo Pedrosa, por Arte; Ignacio Benedetti por Promoción; Victorino Lourido por Fotografía; Piti Sanz por Música; José Alberto Suárez polo sector de son, e por Posprodución, Carlos López Ríos, profesionais todos eles membros da Academia Galega do Audiovisual.

Calendario das votacións:

O luns 29, a Directiva da Academia enviará as papeletas da primeira rolda de votacións ós soci@s deste organismo, e o prazo de remate para a recepción de papeltas no Notario é o 16 de febreiro. O día 23 dese mes, farase pública a listaxe de nominad@s, e tres días despois, o 26 de febreiro, enviaranse as papeletas para a segunda e derradeira rolda de votacións, cuxo remate de prazo de recepción de votos no Notario será o 14 de marzo. De aí… á Gala de Entrega dos Premios Mestre Mateo 06.

PREMIOS MESTRE MATEO 2006
Listado de participantes por categorías

Categoría: Produción: Empresa:
LONGAMETRAXE CARGO, de VACA FILMS STUDIO S.L.
DE BARES, de VOZ AUDIOVISUAL S.A.
DE PROFUNDIS, de CONTINETAL, DESEMBARCO PRODUCIÓNS E ZEPPELIN FILMES
DÍAS AZUIS, de MILOU FILMS S.L., CONTINENTAL PRODUCCIONES,
TORNASOL FILMS E TVG
LA CASA DE MI
ABUELA, de IGNACIO BENEDETI CINEMA S.L.
MIA SARAH, de FORMATO PRODUCCIONES S.L.
OS AIRES
DIFÍCILES, de CONTINENTAL, TORNASOL FILMS,
MAESTRANZA, MILÚ FILMS E TVGON
SEMPRE HABANA, de DIRECTO PRODUCCIONES
UN FRANCO, 14
PESETAS, de ADIVINA PRODUCCIONES

PELÍCULA TV A BIBLIOTECA DA IGUANA, de FICCIÓN PRODUCCIONES
ECOS, de CONTINENTAL, OBERÓN CINEMATOGRÁFICA,
TVG E TELEVISIÓ DE CATALUNYA
LA ATLÁNTIDA, de FORMATO PRODUCCIONES S.L.
OMAR MARTÍNEZ, de ADIVINA PRODUCCIONES
O PARTIDO, de VACA FILMS STUDIO S.L.

PROGRAMA TV A CASA DE 1906, de FILMANOVA S.L. E CONTINENTAL
PRODUCCIONES
ALALÁ, de TELEVISIÓN DE GALICIA
ANTES DO SILENCIO, de PÓRTICO DE COMUNICACIONES S.L.
AS FAVORITAS, de VOZ AUDIOVISUAL S.A.
CARAVANA DE SABORES, de FICCIÓN PRODUCCIONES
CIFRAS E LETRAS, de CENTROÑA PRODUCIÓNS AUDIOVISUAIS S.L.,
CTV S.A. E TVG
ENERXÍA VIVA, de VOZ AUDIOVISUAL S.A.
HAI DEBATE, de TELEVISIÓN DE GALICIA
LIBRO ABERTO, de TELEVISIÓN DE GALICIA
MIRAXES, de TELEVISIÓN DE GALICIA
MUNDO VERBENA, de VOZ AUDIOVISUAL S.A.
NOITEMÓBIL, de PÓRTICO DE COMUNICACIONES S.L.
ONDA CURTA, de TELEVISIÓN DE GALICIA
PERDELO TODO, de VOZ AUDIOVISUAL S.A.
PLANETA CINE, de TELEVISIÓN DE GALICIA
REC CÁMARA, de TELEVISIÓN DE GALICIA
ZAPING COMANDO, de PRODUCIÓNS ZOPILOTE S.L., CTV, FARO E
TVG

SERIE TV 25 ANOS DE AUTONOMÍA, de CENTRO TERRITORIAL DE TELEVISIÓN
ESPAÑOLA EN GALICIA
A VIDA POR DIANTE, de VOZ AUDIOVISUAL S.A.
LEMBRANZAS. OS BATÁNS
DO MOSQUETÍN:CRÓNICA
DUNHA TEIMA, de SERVICIOS AUDIOVISUAIS GALEGOS SAGATV
S.L.
LIBRO DE FAMILIA, de EDITORIAL COMPOSTELA S.A.
PEPE O INGLÉS, de CTV S.A.
PLANETA FANTASÍA, de I.A.C.E. (LÚA FILMS)

DOCUMENTAL 2050, de TV SIETE
A CIDADE PERDIDA, de ESCOLA SUPERIOR DE ARTES
CINEMATOGRÁFICAS DE GALICIA (EGACI)
A CUARTA PISTA, de DIPLODOCUS PRODUCIÓNS
A DEDO. HISTORIAS
DE AUTOSTOPISTAS, de DIRECTO PRODUCCIONES
A MELODÍA DO PAN, de CONTACT COMUNICACIÓN
A ÚLTIMA FOTOGRAFÍA, de TELEVISIÓN DE GALICIA
AMELIA DE TERRA DE
MONTES, de PRODUCCIONES FEDERICO DE LA PEÑA
APARTADO 12,de ZOZO
CABO VERDE SABI.
A MULLER E A TERRA.
O HOME E O MAR, de ABADA XESTIÓN CULTURAL S.L.
COMPOSTELA CRUCE DE
MIRADAS, de FILMANOVA S.L.
IDA E VOLTA, de CORRELO PICTURES
ILUSIONES VISUALES, de VOZ AUDIOVISUAL S.A.
JEDN, PENSANDO EN
SOLEDAD, de IGNACIO BENEDETI CINEMA S.L.
LABREGOS DO MAR, de PRODUCIÓNS ZOPILOTE S.L. E ALÉN FILMES
LINATAKALAM, de IBISATV S.L.
LUME E FUME, de BREN ENTERTAINMENT S.A.
MUNDOS CATIVOS, de FORMATO PRODUCCIONES S.L.
O ALQUIMISTA, de IGNACIO BENEDETI CINEMA S.L..
O BARCO DA MEMORIA, de SERVICIOS AUDIOVISUAIS GALEGOS SAGATV
S.L.
VOLUNTARIOS, de TELEVISIÓN DE GALICIA
Y TODO LO DEMÁS TAMBIÉN, de VOZ AUDIOVISUAL S.A.

PRODUCIÓN INTERACTIVA WWW.ACASADE1906.COM, de CONTINENTAL PRODUCCIONES S.L.,
FILMANOVA S.L. E DIEGO DELGADO
WWW.AEMOS.COM, de MASSVISUAL SERVICIOS PLENOS S.L.
WWW.ASNEGO.COM, de SHIZ 981 NW, SC
WWW.BARROCOFILMS.COM, de SHIZ 981 NW, SC
CATÁLOGO DE REALIZADORES 2006, de A FRAGA MALDITA
WWW.DEPROFUNDISLAPELICULA.COM, de INTERACCIÓN E CONTINENTAL
WWW.EGALSA.ES, de UNLIMITED CREATIVE GROUP
WWW.ROSALIADECASTRO.ORG, de DESOÑOS S.L.
WWW.JJCHICOLINO.ES, de UNLIMITED CREATIVE GROUP
MÁSTER EN BANCA E FINANZAS-UDC, de UNLIMITED CREATIVE GROUP
WWW.RAFADURAN.COM, de MASSVISUAL SERVICIOS PLENOS S.L.
WWW.ROTOGAL.COM, de UNLIMITED CREATIVE GROUP
WWW.RUBÉNRIOS.ES, de MASSVISUAL SERVICIOS PLENOS S.L.
VEGALSA 50 ANIVERSARIO, de SERVICIOS AUDIOVISUAIS GALEGOS
SAGATV S.L.
WWW.SCV-ARQUITECTOS.COM, de SHIZ 981 NW, SC

PRODUCIÓN DE ABISAL, de IVÁN L. GIMENO
PUBLICIDADE ACCEDE, de IGNACIO BENEDETI CINEMA S.L.
BODEGAS MARQUÉS DE VIZHOJA,
A NOSA XENTE O NOSO VIÑO
PRODUCTO, POSICIÓN, PRECIO,de PROMOCIÓN S.L.
CABREIROÁ, A AUGA DA TERRA
DA AUGA, de CONTINETAL E CABREIROÁ
CAIXANOVA, de DYGRA FILMS
COMPOSTELA CAPITAL DE COMPRAS, de SERVICIOS AUDIOVISUAIS GALEGOS
SAGATV S.L.
DISTINTOS?, de TRESDESEOS ANIMACIÓNS.L.
EXTRANJEROS, de FORMATO PRODUCCIONES S.L.
GALICIA CALIDADE, de I.A.C.E. (LÚA FILMS)
HESPERIA GRAN HOTEL LA TOJA, de PÓRTICO DE COMUNICACIONES S.L.
LAS NOTICIAS DEL GUIÑOL, de ALGARABÍA ANIMACIÓN
MASTER EN BANCAS E
FINANZAS-UDC, de UNLIMITED CREATIVE GROUP
MEDIO RURAL, de I.A.C.E. (LÚA FILMS)
MUROS E NOIA, MOITO
ONDE ELIXIR, de SERVICIOS AUDIOVISUAIS GALEGOS
SAGATV S.L.
PÁXINAS GALEGAS, de DYGRA FILMS E 4Ps
PATRIMONIO, de I.A.C.E. (LÚA FILMS)
RECICLA!, de TRESDESEOS ANIMACIÓNS.L.
ROTOGAL, de UNLIMITED CREATIVE GROUP
SABES TÚ?, de STRAZZMUSIC EDITORIAL S.L.
TIEN 21, de I.A.C.E. (LÚA FILMS)
UN CAMIÑO DE ESTRELAS,
UNHA CIDADE DE CINE, de FICCIÓN PRODUCCIONES E INCOLSA

CURTAMETRAXE DE AMI ESCOLA DE IMAXE E SON DE VIGO
FICCIÓN AS CORES DO FRÍO ESCOLA SUPERIOR DE ARTES, PV E
CINEMATOGRÁFICAS DE GALICIA (EGACI)
BASEADO EN FEITOS
QUE PUIDERON TER
ACONTECIDO COMPOSTELA VISIÓN S.L.
BECHOS RAROS FICCIÓN PRODUCCIONES E INCOLSA
BOS DÍAS DANIEL DE LA TORRE ALVAREDO
BOTELLÓN 5 MANÍAS S.L.
CICATRICES MR MISTO FILMS
EMPANTANADOS CHANTADA COMUNICACIÓN S.L.
EN TEORÍA ADIVINA PRODUCCIONES
EL CASTIGO ISABEL AYGUAVIVES CALDEVILLA
INCOMUNICADOS ERICA ESMORÍS CASAIS
LADY LAZARUS ESCOLA SUPERIOR DE ARTES
CINEMATOGRÁFICAS DE GALICIA (EGACI)
LEMBRAR ESCOLA SUPERIOR DE ARTES
CINEMATOGRÁFICAS DE GALICIA (EGACI)
O INTRUSO CORRELO PICTURES
POR UNA MUJER MÓNICA BASTOS PÉREZ
RETRATO 01:
HOME PENSATIVO ESCOLA SUPERIOR DE ARTES
CINEMATOGRÁFICAS DE GALICIA (EGACI)
SEN RUMBO ESCOLA DE IMAXE E SON DE VIGO
SIN PLOMO PRODUCCIONES DE FIN DE SEMANA S.C.
S.O.S ANTONIO MOURELOS

CURTAMETRAXES DE ANIMACIÓN:

A BRUXA CATUXA de GRÁNDOLA NOVA
A PROMESA de PLAN AUDIOVISUAL CONCELLO DE BOIRO
EL MOLINILLO de UNIVERSIDADE DA CORUÑA
MISTERMIEDO de UNIVERSIDADE DA CORUÑA
MOTIO de UNIVERSIDADE DA CORUÑA
O LADRÓN DE BONECAS de MATRIUSKA PRODUCCIONES S.L.
O GLOBO ANIMADO de PRODUCIÓNS ZOPILOTE S.L.
XARIVARI de UNIVERSIDADE DA CORUÑA

DIRECCIÓN DE PRODUCIÓN:

ALBERTO DEVESA por ANTES DO SILENCIO
ÁLVARO RON E PABLO ATIENZA por MIA SARAH
ANA FERNÁNDEZ por DE PROFUNDIS
ANA MÍGUEZ por A VIDA POR DIANTE
BORJA PENA AUGE por O PARTIDO
CARLOS AMOEDO por A CASA DE 1906
DANIEL FROIZ por DE BARES
EDUARD VALLÉS OMAR MARTÍNEZ
JAVIER BLANCO E ÓSCAR POUSADA por PLANETA FANTASIA
JESÚS ALONSO por UN FRANCO, 14 PESETAS
JOSEAN GÓMEZ por DÍAS AZUIS
JOSEAN GÓMEZ por OS AIRES DIFÍCILES
JOSEP MARÍA PUIGBERT por LA ATLÁNTIDA
MAIKA PULLEIRO por A REVISTA FIN DE SEMANA
MAMEN QUINTAS por CARAVANA DE SABORES
MAMEN QUINTAS E TONI VEIGA por A BIBLIOTECA DA IGUANA
LLUIS BATALLA por ECOS
ÓSCAR DIÉZ por LA CASA DE MI ABUELA
XOSÉ ARIAS por PEPE O INGLÉS

DIRECCIÓN DE FOTOGRAFÍA:
ADÁN ALIAGA por LA CASA DE MI ABUELA
ALBERTO GOITIA por A BIBLIOTECA DA IGUANA
ALFONSO PARRA (A.E.C.) por DÍAS AZUIS
ALFREDO MAYO por OS AIRES DIFÍCILES
ANTONIO VALES por PLANETA FANTASÍA
BERNAT BOSCH por ECOS
CARLOS VILAS E XOSÉ MANUEL NEIRA por A VIDA POR DIANTE
DAVID CARRETERO A.S.C. por MIA SARAH
JUAN BARRO “CREMI” E FRAN MARCOTE por ANTES DO SILENCIO
JUAN MORGADE por A CASA DE 1906
MARIO IGLESIAS por DE BARES
MIGUEL LLORENS por OMAR MARTÍNEZ
MIGUELANXO PRADO por DE PROFUNDIS
RICKY MORGADE por O PARTIDO
SERGIO FRANCO por LIBRO DE FAMILIA
TOTE TRENAS por SEMPRE HABANA
TOTE TRENAS por UN FRANCO, 14 PESETAS
XAVIER GIL por LA ATLÁNTIDA

MAQUILLAXE E PERRUQUERÍA:

ANA MUÍÑO, MARIAN SÁNCHEZ, FANI MOSQUERA E LORENA CLAVO por LIBRO DE FAMILIA
ARANCHA TEJEDOR E BEATRIZ ANTELO por MIA SARAH
CARMEN BLANCO “CHICHA” por CARAVANA DE SABORES
EREA PÉREZ, NATALIA ARCAY, NOELIA ARCAY E SUSANA VEIRA por A VIDA POR DIANTE
EVA R. FONTENLA por OMAR MARTÍNEZ
ISABEL GARCÍA por PLANETA FANTASÍA
LORENA CALVO por A CASA DE 1906
PACA ALMENARA E ALICIA LÓPEZ por OS AIRES DIFÍCILES
PALOMA NIEBLAS por A BIBLIOTECA DA IGUANA
RAQUEL FIDALGO por DÍAS AZUIS
RAQUEL FIDALGO E BEATRIZ SÁNCHEZ por LA ATLÁNTIDA
RAQUEL FIDALGO E ELENA GOTTIG por DE BARES
SARA MÁRQUEZ E ÓSCAR ARAMBURO por UN FRANCO, 14 PESETAS

DESEÑO DE VESTIARIO:
ANA LÓPEZ por A CASA DE 1906
ANA LÓPEZ por O PARTIDO
ANA LÓPEZ E MARÍA SEOANE por A VIDA POR DIANTE
ISABEL GARCÍA por PLANETA FANTASÍA
JOSÉ MARÍA DE COSSÍO
E PUY UCHE por UN FRANCO, 14 PESETAS
MARÍA FANDIÑO por LIBRO DE FAMILIA
MARIANA RAZZETTI por A BIBLIOTECA DA IGUANA
MARIANA RAZZETTI por CARAVANA DE SABORES
MARIA SEOANE E ANA LÓPEZ por A VIDA POR DIANTE
MARGARET WATTY por MIA SARAH
MARTA ANTA por DÍAS AZUIS
NURIA ANGLADA por OMAR MARTÍNEZ
PACO DELGADO por OS AIRES DIFÍCILES
SEBASTIÁN LAPORTE por LA ATLÁNTIDA
SONIA MÉNDEZ por DE BARES

DIRECCIÓN ARTÍSTICA:

ALEXANDRA FERNÁNDEZ por O PARTIDO
ANA MARKESSINIS por ECOS
ÁNGEL A. TALENTO E INÉS RODRÍGUEZ por A VIDA POR DIANTE
CURRU GARABAL por LA ATLÁNTIDA
CURRU GARABAL por MIA SARAH
ENRIQUE FAYANÁS por UN FRANCO, 14 PESETAS
GUILLERMO RODRÍGUEZ por PLANETA FANTASÍA
INÉS RODRÍGUEZ SACRISTÁN por LIBRO DE FAMILIA
JESUS RECUNA E JOSÉ ANTONIO FRAGA por DE BARES
JERO BONO por OMAR MARTÍNEZ
JORGE PEGEBELLAS por ANTES DO SILENCIO
JOSÉ DOMÍNGUEZ DEL OLMO por OS AIRES DIFÍCILES
MARTA VILLAR por A BIBLITECA DA IGUANA
MARTA VILLAR por A CASA DE 1906
MIGUELANXO PRADO por DE PROFUNDIS
SANDRA FRANTZ por DÍAS AZUIS

MONTAXE
BERTA FRÍAS por DÍAS AZUIS
CARMEN FRÍAS E BERTA FRÍAS por OS AIRES DIFÍCILES
JOSERRA LORENZO por A BIBLITOECA DA IGUANA
JOSERRA LORENZO, O CALDUDAS, R. PÉREZ E VANESA AMOEDO por CARAVANA DE SABORES
JUAN SÁNCHEZ por MIA SARAH
JUDITH MIRALLES por ECOS
JULIA JUANATEY E MARISOL TORREIRO por A VIDA POR DIANTE
KOLDO IDÍGORAS E JUAN SÁNCHEZ por LA ATLÁNTIDA
LUIS PEÑA E TINO SOLIÑO por REC CÁMARA
LUISMA DEL VALLE por UN FRANCO, 14 PESETAS
MANUEL GONZÁLEZ por PLANETA FANTASÍA
MARIO IGLESIAS por DE BARES
MARTÍN FIALLEGA E SANTIAGO PUENTE por LIBRO DE FAMILIA
MIGUEL BALSEIRO, ISAAC PÉREZ, MARÍA SALVATIERRA, DAVID PLAZA, GASPAR, TATO, SU SOTELO E CARLOS RÍOS por ANTES DO SILENCIO
MIGUEL N. BALSEIRO, ISAAC PÉREZ, MARÍA G. SALVATIERRA, SUSANA SOTELO E CARLOS L. RÍOS por NOITEMÓBIL
MIGUELANXO PRADO por DE PROFUNDIS
NACHO RUIZ CAPILLAS E MIGUEL GARVÍ por LA CASA DE MI ABUELA
RITA ROMERO por O PARTIDO
RITA ROMERO por OMAR MARTÍNEZ
TOÑO LÓPEZ por A CASA DE 1906

SON ALFONSO COUCEIRO, FRAN ARCAY E VÍCTOR SEIXO por A VIDA POR DIANTE
CARLOS MOURIÑO E PABLO BEADE por MIA SARAH
CLAUDIO CANEDO E MARTIÑO LOIS por A CASA DE 1906
DAVID MACHADO por ECOS
EDUARDO ESQUIDE por DÍAS AZUIS
IAGO G. MORO por ANTES DO SILENCIO
IAGO G. MORO por NOITEMÓBIL
JOSÉ MANUEL SOSPEDRA por OMAR MARTÍNEZ
JUAN PIÑEIRO por CARAVANA DE SABORES
JUAN SÁNCHEZ “CUTI” por LA CASA DE MI ABUELA
JULIO RECUERO por UN FRANCO, 14 PESETAS
MIGUEL SEIXO por A BIBLIOTECA DA IGUANA
NANI GARCÍA E JAVIER FERREIRO por DE PROFUNDIS
PENTEO por PLANETA FANTASÍA
PEPE CÁCERES por LA ATLÁNTIDA
SON DO TAGALEM por LIBRO DE FAMILIA

GUIÓN ADÁN ALIAGA por LA CASA DE MI ABUELA
ÁNGELES GONZÁLEZ-SINDE E ALBERTO MACÍAS por OS AIRES DIFÍCILES
ANTÓN DOBAO E MIGUELANXO PRADO por A BIBLIOTECA DA GUANA
CARLOS ARES, XOSÉ CASTRO, ANDRÉS MAHÍA,
MANUEL CORTÉS E PEPE CARBALLEIRA por PEPE O INGLÉS
CARLOS IGLESIAS por UN FRANCO, 14 PESETAS
CARLOS MEIXIDE E ALFONSO PATO por NOITEMÓBIL
GUSTAVO RON E EDMON ROCH por MIA SARAH
JESÚS MARTÍNEZ BALSAMEDA por OMAR MARTÍNEZ
JUAN VICENTE POZUELO, CURRO ROYO E ORIOL PAULO por ECOS
MAITE CARRANZA E TERESA VILARDELL por LA ATLÁNTIDA
MARIO IGLESIAS por DE BARES
MERCEDES PACHECO E JOSÉ A. PEROZO por ANTES DO SILENCIO
MIGUEL SANTESMASES, MARTÍN CASARIEGO E
ANTÓN CASARIEGO por DÍAS AZUIS
MIGUELANXO PRADO E ANTÓN DOBAO por A BIBLIOTECA DA IGUANA
MIGUELANXO PRADO por DE PROFUNDIS
RAMÓN CAMPOS, GEMA R. NEIRA, ELIGIO R. MONTERO,
DAVID RÍOS, DANIEL DOMÍNGUEZ, RAÚL DANS,
BEA SANTANA, PURI SEIXIDO, ROSA CASTRO, XOSÉ
ANTÓN MOURE, PACO ABELLEIRA, EVA VÁZQUEZ,
SANDRA RODRÍGUEZ E ARACELI G. CABREIRA,
DEBORAH ROPE, GONZALO G. PALMEIRO,ÁNGEL SUANZES,
CARLOS PORTELA, ANTONIO MOURELOS, ROBERTO G.
MÉNDEZ E DANIEL G. GARCÍA por A VIDA POR DIANTE
ROSA CASTRO por LIBRO DE FAMILIA
XOSÉ A. MOURE, DENIS LÓPEZ E JUAN CALVO por O PARTIDO
XOSÉ H. RIVADULLA CORCÓN E XAIME CASTAÑO por CARAVANA DE SABORES
XOSÉ H. RIVADULLA CORCÓN, DAVID RAMOS E
MARÍA OTERO por PLANETA FANTASÍA
XOSÉ MORAIS E SONIA BARROS por A CASA DE 1906

BANDA SONORA
ARNAU BATALLER por OMAR MARTÍNEZ
CÉSAR BENITO por MIA SARAH
FEDERICO JUSIA por O PARTIDO
FRANCISCO NOGUEIRAS por PLANETA FANTASÍA
GASTÓN RODRÍGUEZ,
SANTI JUL E IVAN LAXE por LIBRO DE FAMILIA
IGNACIO MASTRETTA por DÍAS AZUIS
JAIME CARBAJO por NOITEMÓBIL
JOSÉ RAMÓN BUGLIOT E
JUAN DE DIOS MARTÍN por A CASA DE 1906
LUCIO GODOY por OS AIRES DIFÍCILES
MANUEL RIVEIRO por CARAVANA DE SABORES
MARIO DE BENITO por UN FRANCO, 14 PESETAS
MILLADOIRO,
PABLO MILANÉS E
MIGUEL NÚÑEZ por SEMPRE HABANA
NANI GARCÍA por A VIDA POR DIANTE
NANI GARCÍA por DE BARES
NANI GARCÍA por DE PROFUNDIS
PITI SANZ por PEPE O INGLÉS
SAFARI ORQUESTRA por A BILBIOTECA DA IGUANA
SERGIO MOURE por ECOS
SERGIO MOURE E
STEPHEN WARBECK por CARGO
XAVI CAPELLAS por LA ATLÁNTIDA
VICENTE BARRIERE por LA CASA DE MI ABUELA

DIRECCIÓN
ADÁN ALIAGA por LA CASA DE MI ABUELA
ALFONSO PATO por NOITEMÓBIL
ÁNGEL PELÁEZ por SEMPRE HABANA
ANTÓN DOBAO por A BIBLIOTECA DA IGUANA
BELÉN MACÍAS por LA ATLÁNTIDA
CARLOS IGLESIAS por UN FRANCO, 14 PESETAS
CARLOS SEDES E
MANUEL A.
ESPIÑEIRA por A VIDA POR DIANTE
CLIVE GORDON por CARGO
GERARDO HERRERO por OS AIRES DIFÍCILES
GUSTAVO RON por MIA SARAH
JUAN CLAVO por O PARTIDO
JOSÉ A. PEROZO por ANTES DO SILENCIO
MARIO IGLESIAS por DE BARES
MARTA PIÑEIRO LIBRO DE FAMILIA
MIGUEL SANTESMASES por DÍAS AZUIS
MIGUELANXO PRADO por DE PROFUNDIS
ORIOL PAULO por ECOS
PAU MARTÍNEZ por OMAR MARTÍNEZ
SENÉN BERNÁRDEZ por ALALÁ
SONIA BARROS por A CASA DE 1906
TOÑO DÍAZ AXEITOS por A REVISTA FIN DE SEMANA
XOSÉ CASTRO, ANDRÈS MAHÍA
E JOSÉ MANUEL QUIROGA por PEPE O INGLÉS
XOSÉ H. RIVADULLA CORCÓN por CARAVANA DE SABORES
XOSÉ H. RIVADULLA CORCÓN por PLANETA FANTASÍA

REALIZACIÓN
BEATRIZ DEL MONTE por A CASA DE 1906
BELÉN MACÍAS por LA ATLÁNTIDA
CARLOS SEDES E MANUEL A. ESPIÑEIRA por A VIDA POR DIANTE
DANI CASTRO por ENERXÍA VIVA
GERARDO RODRÍGUEZ por PERDELO TODO
GUISELLE LLANIO por LIBRO DE FAMILIA
JOSÉ ESTONLLO VILLAVERDE por PEPE O INGLÉS
MANEL CUESTA por MUNDO VERBENA
MIGUEL CONDE por ANTES DO SILENCIO
MIGUEL CONDE por NOITEMÓBIL
MIGUEL CORUJO por PLANETA FANTASÍA
RUBÉN GARCÍA-LOUREDA DÍAZ por HAI DEBATE
SENÉN BERNÁRDEZ por ALALÁ
TUCHO CARRIL por CARAVANA DE SABORES

COMUNICADOR TV
BEATRIZ MANJÓN por NOITEMÓBIL
CARMEN CHAO por ANTES DO SILENCIO
EMILIO GUILLÍN por MUNDO VERBENA
EMILIO GUILLÍN por PERDELO TODO
JORGE MIRA por CIFRAS E LETRAS
MARÍA LADO por PLANETA FANTASÍA
MANOLO ROMÓN por LIBRO ABERTO
MAYTE CABEZAS AMIGO por A REVISTA FIN DE SEMANA
PACO LODEIRO por CIFRAS E LETRAS
PILAR GARCÍA REGO por ALALÁ
SUSANA DANS por CARAVANA DE SABORES
YOLANDA CASTAÑO por CIFRAS E LETRAS

INTERP. MASCULINA PFOTAGONISTA
CARLOS BLANCO por O PARTIDO
CARLOS IGLESIAS por UN FRANCO, 14 PESETAS
CHETE LERA por ECOS
DANIEL BRÜHL por CARGO
DANIEL GUZMÁN por MIA SARAH
EVARISTO CALVO por A BIBLIOTECA DA IGUANA
JAVIER ALBALÁ por DE BARES
JAVIER GUTIÉRREZ por UN FRANCO, 14 PESETAS
JOSÉ LUIS GARCÍA PÉREZ por OS AIRES DIFÍCILES
ÓSCAR JAENADA por DÍAS AZUIS
PEPE PENABADE por PLANETA FANTASÍA
LUIS TOSAR por CARGO
MANUEL SANMARTÍN por LIBRO DE FAMILIA
NANCHO NOVO por DE BARES
NANCHO NOVO por LA ATLÁNTIDA
PETER MULLAN por CARGO
TAMAR NOVAS por A VIDA POR DIANTE
YOUNES BACHIR por OMAR MARTÍNEZ
XABIER DEIVE por A VIDA POR DIANTE

INTERP. FEMININA PROTAGONISTA:

BELÉN CONSTENLA por A VIDA POR DIANTE
BERTA OJEA por A VIDA POR DIANTE
BROSELIANDA HERNÁNDEZ por SEMPRE HABANA
CUCA ESCRIBANO por OS AIRES DIFÍCILES
EMMA ÁLVAREZ por DE BARES
ISABEL BLANCO por UN FRANCO, 14 PESETAS
LARRÁITZ URRUZOLA por PLANETA FANTASÍA
MELA CASAL por A VIDA POR DIANTE
MERCÉ PONS por LA ATLÁNTIDA
MÓNICA CAMAÑO por A BIBLIOTECA DA IGUANA
MONTSE GERMÁN por O PARTIDO
NATASHA YAROVENKO por OMAR MARTÍNEZ
NIEVE DE MEDINA por UN FRANCO, 14 PESETAS
NURIA PRIMS por ECOS
VERÓNICA SÁNCHEZ por MIA SARAH

INTERP. MASCULINA SECUNDARIA:
ABELARDO GABRIEL por LIBRO DE FAMILIA
ANTONIO DECHENT por O PARTIDO
ANTONIO DECHENT por OS AIRES DIFÍCILES
CARLOS BLANCO por ECOS
CELSO BUGALLO por OMAR MARTÍNEZ
CELSO PARADA por LIBRO DE FAMILIA
CÉSAR CAMBEIRO por DE BARES
DANIEL MÉNDEZ por DÍAS AZUIS
FERNANDO FERNÁN GÓMEZ por MIA SARAH
LINO BRAXE por A VIDA POR DIANTE
LUCHO PENABADE por PLANETA FANTASÍA
MANUEL LOZANO por LA ATLÁNTIDA
MANUEL LOZANO por MIA SARAH
MANUEL MANQUIÑA por SEMPRE HABANA
MIGUEL DE LIRA por UN FRANCO, 14 PESETAS
MIRO MAGARIÑOS por LIBRO DE FAMILIA
MONTI CASTIÑEIRAS por A BIBLIOTECA DA IGUANA
MONTI CASTIÑEIRAS por OS AIRES DIFÍCILES
MORRIS por O PARTIDO
PEPE SOTO por PLANETA FANTASÍA
ROBERTO ENRÍQUEZ por OS AIRES DIFÍCILES
ROBERTO LEAL por O PARTIDO
RUBÉN RIÓS por LIBRO DE FAMILIA
SANTI PREGO por DE BARES
VÍCTOR MOSQUEIRA por A BIBLIOTECA DA IGUANA
VÍCTOR MOSQUEIRA por A VIDA POR DIANTE
XOSÉ BONOME por O PARTIDO

INTERP. FEMININA SECUNDARIA:

CARMEN ELÍAS por OS AIRES DIFÍCILES
DIANA PALAZÓN por MIA SARAH
FELI MANZANO por UN FRANCO, 14 PESETAS
LUCÍA REGUEIRO por LIBRO DE FAMILIA
LUISA MARTÍNEZ por A BIBLIOTECA DA IGUANA
MARA SÁNCHEZ por LIBRO DE FAMILIA
MARÍA SALGUEIRO por A VIDA POR DIANTE
MARTA LARRALDE por DÍAS AZUIS
MAIKA BRAÑAS por LIBRO DE FAMILIA
MELANI OLIVARES por LA ATLÁNTIDA
OLALLA SALGADO por A VIDA POR DIANTE
PATRICIA MARTÍNEZ por OMAR MARTÍNEZ
PHILLYDA LAW por MIA SARAH
PILAR CASTRO por OS AIRES DIFÍCILES
ROSA ÁLVAREZ por DE BARES
SILVIA SABATÉ por ECOS